Najbliższe koncerty

  • Katowice - 2011.10.02 (13:30)
  • Chorzów - 2011.04.16 (17:00)
  • Katowice - 2011.12.19 (17:00)
  • Rybnik - Boguszowice - 2012.01.08 (16:00)
  • Mysłowice - 2012.01.15 (16:00)
więcej

Mówią o nas

Modlitwa śpiewem
W sobotę 27 października o godz. 20.00 w sanktuarium w Turzy Śląskiej rozpoczęło się Fatimskie Czuwanie Młodzieży z Janem Pawłem II. Po przywitaniu zebranych przez Księdza Proboszcza rozpoczęliśmy od modlitwy różańcowej. Potem wystąpił zespół AGAPETOS porywając zebranych do uwielbiania Pana w modlitwie śpiewem. Kolejnym punktem programu było nabożeństwo "Totus Tuus", w którym na kanwie wezwań z objawień fatimskich słuchaliśmy Słowa Bożego oraz fragmentów listów ks. Franciszka Blachnickiego z Fatimy. Ich ilustracją były symbole: Ewangeliarz, figura Matki Bożej, różaniec, konfesjonał i stuła. Zwieńczeniem tego nabożeństwa był moment, kiedy każdy mógł indywidualnie wyrazić swoją wolę podjęcia tych wezwań przez podejście przed ołtarz i zabranie pamiątkowego różańca. Potem była Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, i wreszcie centralny punkt czuwania - Eucharystia o północy, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Wojtek Ignasiak. Sięgając do tekstów Jana Pawła II "Ecclesia in Europa" oraz "Novo milenio ineunte" rozwinął przed nami właściwe rozumienie pokory, w której jest miejsce nie tylko na uznanie swojej grzeszności, jak to uczynił celnik w dzisiejszej Ewangelii, ale również na stanięcie w prawdzie wobec obfitości darów, jakie otrzymaliśmy. Jedynie mając świadomość własnej wartości, możemy miłować innych, czyli "posiadać siebie w dawaniu siebie". Jedynie wówczas będziemy mogli wiarygodnie świadczyć wobec współczesnego świata o nadziei, która jest w Chrystusie, a u kresu życia powtórzyć za św. Pawłem: "W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem". Niewątpliwie wielkie słowa uznania należą się w tym miejscu ks. Szymonowi Kosowi, który wraz z turską Oazą przygotował całe to spotkanie. Wielkie "Bóg zapłać". Również młodzież oazowa z innych parafii naszego dekanatu włączyła się w przygotowanie różnych elementów czuwania, a schola z Pawłowic zapewniła oprawę muzyczną.
Źródło: www.e-gorzyce.pl
AGAPETOS w Lublinie
W dniach 5-6 października 2007 r. członkowie Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej, w ramach Kongregacji Odpowiedzialnych, spotkają się w Lublinie w ok. 200 osobowej grupie, aby podejmować refleksję nad aktualną sytuacją Ruchu oraz wyznaczą zadania na najbliższe lata. Tematem kongregacji są słowa Jana Pawła II skierowane przed laty do oazowiczów: "Jest bardzo głęboka prawda w nazwie oaza". Pragniemy, aby to spotkanie ubogacone zostało wydaniem specjalnej publikacji o historii Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Lubelskiej, okolicznościowej wystawy zdjęć, koncertu z udziałem zespołu AGAPETOS z Katowic i innych specjalnie na tę okazję przygotowywanych pamiątek dla gości i uczestników kongregacji.
Źródło: www.oaza.lublin.pl
Kogo słuchacie?
Jakich zespołów/muzyków chrześcijańskich słuchacie? Ja najbardziej lubię New Day, AGAPETOS, Kapela Przyjaciela, New Life 'M, Arkę Noego, Deus Meus (niekiedy) oraz Magdę Anioł, Tomka Kamińskiego i Agatę Budzyńską (nie wszystkie jej piosenki są o tematyce "czysto" religijnej).
Źródło: www.oaza-kamien.cba.pl
Katolickie kapele
Ostatnio nastąpił "wysyp" wielu "katolickich" kapel i chórów. Polecam np. AGAPETOS, Z miłości czy Trąbki Jerycha. - Dzięki za informacje o katolickich kapelach, zapomniałam tu o Saruelu, a też mają fajne teksty. W ogóle, to weszłam na stronkę AGAPETOS i co się okazało?... pomijając fakt, że śpiewa tam moja znajoma (świat jest malutki), to odkryłam, że przecież mam ich płytkę choć aktualnie jest w stanie "pożyczenia".
Źródło: www.oaza.pun.pl
San Manhattan Express 2007
Z wielką radością podjęliśmy współpracę przy organizacji VIII Festynu Parafialnego "San Manhattan Express - kolej na Ciebie" w Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katowicach i jeszcze długo będziemy pod wrażeniem tej wspaniałej imprezy. Przy wejściu (drzwi z pociągu) uczestnicy festynu kupili prawie 4 tysiące losów wspierających loterię fantową z dużą ilością wspaniałych nagród. W kasach biletowych "kolejarze" sprzedawali bilety na pociąg "Król Maciuś I", zjeżdżalnie dla dzieci i bango. Wygłodniałych i spragnionych gości powitał "Wars", a przed słońcem można było schronić się na "peronach" pod wielkim namiotem. Dużym zainteresowaniem cieszył się "Pociąg Papieski". Zaprosiliśmy wszystkich na następny weekend na Dni Techniki Kolejowej i Obchody 150-lecia kolei w Tarnowskich Górach. Proboszcz - Zawiadowca ks. Zenon Buchalik - obowiązkowo w czerwonej czapce - w towarzystwie wikariuszy: ks. Bartłomieja Kuźnika i ks. Stefana Stebla oraz kapłanów ks. dr. Krzysztofa Sosny i ks. dr. Romana Buchty w kabarecie "Czterej konduktorzy z Manhattanu" wykazali się wspaniałymi zdolnościami aktorskimi, a strzelnica to super poczucie humoru. Losowaniem wygranych pod czujnym okiem "Zawiadowcy" zajęła się Barbara Szczerek - jedyny prawdziwy w tym dniu kolejarz na scenie. Rola sierotki była dla mnie ciekawym doświadczeniem i miałam niepowtarzalną okazję zaprosić wszystkich do podróżowania z Kolejami Regionalnymi - nie tylko na festynie. Dawno już nie usłyszałam tylu ciepłych słów pod adresem kolejarzy - to najlepsze podziękowanie za naszą pracę. W poczekalni tysiące podróżnych oglądało wspaniały program artystyczny. Grała orkiestra dęta i zespoły "AGAPETOS" i "Bluestracja". Gwiazdą wieczoru był Józef Skrzek i Michał Giercuszkiewicz w towarzystwie kapeli góralskiej z Żywca. Oczywiście każdy chciał mieć zdjęcie w dyrektorskiej czapce, bo takiej jeszcze nie widzieli...
Źródło: http://www.pr.pkp.pl/