Najbliższe koncerty

  • Katowice - 2011.10.02 (13:30)
  • Chorzów - 2011.04.16 (17:00)
  • Katowice - 2011.12.19 (17:00)
  • Rybnik - Boguszowice - 2012.01.08 (16:00)
  • Mysłowice - 2012.01.15 (16:00)
więcej

O nas

AGAPETOS po grecku znaczy UMIŁOWANY. Odnosi się do Jezusa Chrystusa. Jesteśmy grupą ludzi, których zjednoczył Jezus. To ON obdarował nas talentami i sprawił, że połączyła nas miłość i radość śpiewania i muzykowania właśnie dla NIEGO. W tym imieniu wszystko ma sens i nabiera nowego znaczenia, także muzyka...

W 2001 roku poproszono nas o to, abyśmy swoim śpiewem uświetnili liturgię Niedzieli Palmowej, podczas Światowego Dnia Młodych. I tak przez następne 3 lata spotykaliśmy się z początkiem Wielkiego Postu, aby ćwiczyć, ale przede wszystkim być ze sobą i sobą nawzajem się ubogacać. To nam jednak nie wystarczyło. Postanowiliśmy robić coś więcej. Przyjaźń, która zrodziła się między nami dała początek niezwykłej muzycznej i duchowej przygodzie, która trwa do dzisiaj.

Nasz zespół składa się z kilkunastu wokalistów i instrumentalistów prowadzonych przez pełną temperamentu i pasji dyrygentkę i muzyka Aleksandrę Korcz. Są wśród nas zawodowcy, na co dzień zajmujący się muzyką, jak i amatorzy. Nasze występy, zdaniem wielu, wzbogacają wnętrze, a także dają nadzieję i radość. Jesteśmy przyjmowani przez wielu Proboszczów do kościołów na koncerty uwielbienia, kolędowe oraz papieskie. To właśnie koncerty dają nam wiele radości, jak również nowy zapał do pracy. Każde takie spotkanie pokazuje nam jak wielki jest krąg tych, którzy wspólnie z nimi chcą śpiewać i modlić się.

Nasza premierowa płyta: "Przybyliśmy oddać Mu pokłon" rozeszła się w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy.

Śpiewamy w różnych stylach muzycznych, tworząc nowe i odkurzając stare kawałki. Nasz repertuar ma charakter zbioru pieśni chwały, z których każda ma bardzo określony charakter, nastrój i styl. Przez żywiołowe i melodyjne pieśni uwielbienia oddajemy chwałę Bogu. Nowoczesne aranżacje nawiązują do najróżniejszych stylów muzycznych, co powoduje, że jesteśmy tzw. "zespołem środka".
Ważne miejsce w repertuarze AGAPETOS zajmuje także muzyka liturgiczna, którą zespół wykonuje podczas nabożeństw i Mszy św. Próby odbywają się raz w tygodniu, niezmiennie od 8 lat.

Napisz do nas!

Imię:
Adres e-mail:
Treść wiadomości:
Przepisz kod obrazka: captcha